Lacoste Blanc King 62

SKU: PROD-20317
...
Disponueshmëria:

500 Në Stok

1,300 L

Përshkrim

King 62

Sasia: 30ml

Kodi: K62

Lacoste Blanc Lacoste

Meshkuj 

është një aromë aromatike prej druri për meshkuj. Nuancat kryesore janë grejpfrut, rozmarina, gjilpëra kedri dhe kardamom; nuancat e mesme janë Ylang-Ylang dhe Tuberose; nuancat bazë janë Kedri Virxhinias, Lëkura, Kamoshi dhe Vetiveri.

Përbërja e aromës fillon me akordet e ndritshme të grejpfrutit duke siguruar efekt shkëlqyes rreth aromave pikante të rozmarinës dhe kardamomit. Notat e sipërme janë pasuruar me aromën e gjilpërave të kedrit. Zemra e kompozimit nxjerr në pah ylang-ylang dhe tuberozë, të mbështetur mbi një bazë prej kedri, lëkure, kamoshi dhe vetiveri vixhinias, të cilat, kur bashkohen, pasqyrojnë karakterin mashkullor të edicionit.