Miss Dior Queen 202

SKU: PROD-20299
...
Disponueshmëria:

500 Në Stok

1,200 L

Përshkrim

Queen 202

Sasia: 30 ml

Kodi: Q202

Miss Dior Dior

Femra

Miss Dior nga Dior është një aromë Chypre me lule për femra. Nuancat kryesore është mandarina italiane; Nuancat e mesme janë trëndafili dhe jasemini egjiptian; Nuancat bazë janë Patchouli dhe Musk.

 

Aroma është krijuar për një "grua të re elegante dhe plot shpirt të dashuruar". Natyrisht romantike, Miss Dior frymëzon një dashuri intensive dhe lozonjare. Ajo personifikon gëzimin spontan të të rejave të sotme. Aroma përfaqëson lirinë dhe joshjen, e karakterizuar nga një bukuri e menjëhershme dhe magjepsëse.

 

Përbërja është një chypre që zhvillohet hap pas hapi. Ajo rrëshqet nga hijeshia e mprehtë e një preludi të freskët, frutash, agrume në nota lulesh të lulëzuara, më pas në elegancën fisnike të paçulit, përpara se të përfundojë më në fund me myshkun, gjurmën e fundit të kujtesës.

 

Nuancat  kryesore mandarina italiane. Zemra: Jasemini dhe trëndafili egjiptian absolut. Baza: patchouli dhe myshku.

 

main accords
patchouli
citrus
rose
woody
white floral
warm spicy
musky
earthy
floral
balsamic