Black Orchid Luxury 14

SKU: PROD-20263
...
Disponueshmëria:

500 Në Stok

1,500 L

Përshkrim

Luxury 14

Sasia: 30ml

Kodi: L14

Black Orchid Tom Ford

Unisex 

Black Orchid nga Tom Ford është një aromë me lule qelibar për femra. Black Orchid u lançua në vitin 2006. Hunda pas kësaj arome është Givaudan. Notat kryesore janë Tartufi, Gardenia, Rrush pa fara e zezë, Ylang-Ylang, Jasemini, Bergamoti, Portokalli Mandarin dhe Limoni Amalfi; notat e mesme janë Orkide, Erëza, Gardenia, Nota Fruti, Ylang-Ylang, Jasemini dhe Lotus; notat bazë janë çokollata meksikane, paçuli, vanilja, temjani, qelibar, dru sandali, vetiver dhe myshku i bardhë.

 

Black Orchid u krijua nga parfumerët e kompanisë së aromave Givaudan në vitin 2006. U shpall si një chypre orientale. Notat e sipërme janë jasemini francez, tartufi i zi, ylang-ylang, rrush pa fara e zezë dhe agrume shkumëzuese. Në zemrën pikante me lule, banon orkideja e zezë e Tom Ford-it, më shumë imagjinare sesa reale, dhe baza kombinon nota druri (patçuli dhe dru sandali), çokollatë e zezë, temjan, qelibar, vetiver, vanilje dhe balsam.

 

Orkideja e Zezë është e pasur dhe klasike e errët; aroma e saj është në përputhje me krijimet më të mira të shtëpive më të mira të parfumeve. Një aromë luksoze dhe sensuale me një gjurmë të pasur, të errët të orkidesë së zezë dhe erëzave, është moderne dhe e përjetshme. Mbetet të thuhet se Black Orchid është afatgjatë dhe me një atmosferë të përhapur.

warm spicy
earthy
woody
sweet
amber
patchouli
chocolate
floral
fruity
balsamic