Silver Mountain Luxury 25

SKU: PROD-20328
...
Disponueshmëria:

500 Në Stok

1,500 L

Përshkrim

Luxury 25

Sasia: 30ml

Kodi: L25

Silver Mountain Water Creed 

Unisex 

 

Silver Mountain Water nga Creed është një aromë UNISEX. Frymëzuar nga dashuria e Olivier Creed për skijimin, Silver Mountain Water u projektua për të evokuar rrjedhat e gazuara të ujit të maleve të larta në Alpet Zvicerane.

Shishja e bardhë e mbuluar me një kapak argjendi i ngjan një mali të mbuluar me borë me një rrjedhë argjendi që shkëlqen.

Aroma hapet me bergamot dhe mandarinë, e ndjekur nga një zemër me çaj jeshil dhe rrush pa fara të zezë. Baza është e përbërë nga galbanum, myshku, dru sandali dhe kokrra e imët.

green
citrus
fruity
musky
woody
aromatic
powdery
fresh spicy
fresh
floral